25 czerwca 2021 r. po ponad rocznej przerwie w hajnowskiej bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z Jerzym Górnickim.

Mieszkający na warszawskim Mokotowie Jerzy Górnicki z wykształcenia jest architektem i urbanistą, z zamiłowania od lat 80. sięga po pióro, aby dać upust swoim przemyśleniom i refleksjom. Pisanie „dopadło” go w czasie stanu wojennego, kiedy to służbowe obowiązki na długie tygodnie przywiodły go do Jugosławii. Z dala od ojczyzny i rodziny podjął pierwsze próby poetyckie, czując że wiersz pozwoli mu wyrazić emocjonalny stosunek do ówczesnej sytuacji. Od tamtej chwili pisze poezje; do tej pory nakładem ukazały się  „Wiersze” (2006), „Wyrwane z życia” (2016), choć w jego dorobku są też utwory pisane prozą „Zapętleni” (2006), „Rozkład jazdy czyli opowiadania prawdziwe do czytania nie tylko w pociągu” (2013),

Autor spotkał się z hajnowskimi poetami zrzeszonymi w bibliotecznym Klubie Literackim, aby podzielić się z nimi kawałkiem siebie, osobiście czytał swoje wiersze opatrując je niekiedy odautorskim komentarzem. Poezja Jerzego Górnickiego dotyka wielu spraw i tematów, autor sięga zarówno po wiersz biały, jak i po rym. Podarowane przez autora książki niebawem dostępne będą w Wypożyczani dla Dorosłych. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z twórczością Jerzego Górnickiego.

Warto również nadmienić, że spotkanie było relacjonowane na żywo na fanpage MBP na Facebook, dzięki czemu wszyscy zainteresowani mogli uczestniczyć w spotkaniu on-line. Cały film jest dostępny na naszym fanpage'u i można go odtwarzać dowolną ilość razy.