Legimi jest obecnie największą bazą e-booków w Polsce. Oferuje ponad 60 000 tysięcy e-książek w różnych formatach. Możemy z niej korzystać na każdym urządzeniu, które umożliwia jej ściągnięcie oraz wyświetlanie e-książek (czytnikach e-booków, tabletach, komputerach oraz smartfonach).

Czytelnicy Miejskiej Biblioteki Publicznej mogą mieć dostęp do wielu nowości i bestsellerów udostępnianych przez portal legimi.pl i wypożyczać książki nie ruszając się z domu.

Wystarczy, że na podstawie otrzymanego w bibliotece unikalnego kodu, założą konto i pobiorą bezpłatną aplikację Legimi. Wówczas wszystkie bez wyjątku e-książki dostępne w abonamencie będą mogli czytać na smartfonie, tablecie, komputerze lub czytniku. Oczywiście za darmo. Jedynym warunkiem jest posiadanie ważnej karty bibliotecznej.

Legimi info dla czytelników1

Co należy zrobić, aby uzyskać dostęp do Legimi?

• Być Czytelnikiem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Hajnówce i posiadać ważną kartę biblioteczną.
  • Kody można otrzymać w Wypożyczalni dla Dorosłych, wystarczy zapytać bibliotekarza.
  • Wejść na stronę: legimi.pl/podlaskie, podać otrzymany od biblioteki kod i założyć darmowe konto.
  • Pobrać bezpłatną aplikację LEGIMI.
  • Zalogować się do aplikacji i rozpocząć przygodę czytelniczą.

Można czytać na 2 wybranych przez siebie urządzeniach: tablet, smartfon, czytnik, komputer (lista rekomendowanych urządzeń http://www.legimi.pl/pobierz-legimi/). Legimi nie działa na czytnikach Kindle.

Osoby posiadające zobowiązania finansowe wobec biblioteki przed otrzymaniem kodu muszą najpierw uregulować wszelkie należności. Kod można aktywować do końca miesiąca, w którym się go otrzyma, po tym czasie kod traci ważność. Od momentu aktywacji kodu, Czytelnik przez miesiąc (30 dni) ma bezpłatny dostęp do bazy e-booków.

Aby przedłużyć dostęp do serwisu na kolejny miesiąc należy:

• Pobrać kod dostępu na kolejny miesiąc.
  • Wejść na stronę www.legimi.pl/podlaskie i zalogować się na swoje konto wpisując login i hasło użyte podczas rejestracji do serwisu.
  • Po zalogowaniu wpisać kod dostępu otrzymany w Bibliotece.

Na dole strony https://www.legimi.pl/podlaskie/ można również znaleźć odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Wystarczy kliknąć na strzałkę znajdującą się po prawej stronie przy danym pytaniu, by wyświetliła się odpowiedź.