Promocja książki Jerzego Rajeckiego "Klimaty Podlasia: przewodnik po Krainie Otwartych Okiennic"

Rezerwacja zakończona

plakat_J._Rajecki1
2021-08-20 17:00 - 19:00

Zapraszamy na promocję albumu Jerzego Rajeckiego „Klimaty Podlasia: przewodnik po Krainie Otwartych Okiennic”, 20 sierpnia 2021 r. (piątek), godz. 17.00 Czytelnia dla Dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Hajnówce.

Kraina Otwartych Okiennic to szlak wiodący przez wsie: Trześcianka, Soce i Puchły. Są to miejscowości położone w dolinie Narwi. Tereny te charakteryzują się starą, oryginalną architekturą. Specyfika budynków polega na bogatej dekoracji zewnętrznej, tzn. występuje ornamentyka w formie nad- i podokienników, okiennic, wiatrownic, narożników, a także dekoracyjnego oszalowania elewacji i szczytów.

W ilustrowanym przewodniku Jerzego Rajeckiego możemy znaleźć, jak sam napisał w jednym z postów promujących książkę: Dzikie nadnarwiańskie krajobrazy, idylliczne wsie, mozaika kultur, nieodkryta historia, wspaniała przyroda to wszystko czeka na was w tym przewodniku.

Jerzy Rajecki – fotograf, mieszka w Białymstoku, pochodzi z Hajnówki. Prawdziwy znawca Podlasia, na zdjęciach uwiecznia ludzi i zakamarki podlaskich wsi. Z fragmentów krajobrazów i codzienności mieszkańców wsi Jerzy Rajecki tworzy własny mit Podlasia, krainy sielskiej, oddalonej od zgiełku, w której czas się zatrzymał. Prowadzi niezwykle popularną stronę na Facebooku Klimaty Podlasia.

Ze względu na wciąż panujący stan pandemii, ilość osób mogących uczestniczyć w wydarzeniu jest ograniczona. Chęć udziału w spotkaniu można zgłosić osobiście w siedzibie biblioteki lub telefonicznie pod nr tel. 85 682 29 69 wew. 33.
Uczestników przybyłych na spotkanie obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa, utrzymywanie dystansu społecznego oraz dezynfekcja rąk. Wstęp na podstawie oświadczenia o stanie zdrowia.

Na fanpage'u Miejskiej Biblioteki Publicznej wydarzenie będzie relacjonowane na żywo.

Zapraszamy!

• 2021-08-20 17:00 - 19:00