Hanna Pasterny - spotkanie autorskie

Data: 2020-10-16

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA im. dr. Tadeusza Rakowieckiego w Hajnówce  zaprasza na spotkanie z Hanną Pasterny, 16 października 2020 r. (piątek), godz. 17.00, Dom Nauczyciela, ul. Piłsudskiego 6

Hanna Pasterny jest magistrem filologii romańskiej. Ukończyła też studia podyplomowe na kierunku Poradnictwo psychologiczne i interwencja kryzysowa. Pracuje w Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS w Rybniku jako konsultantka ds. osób niepełnosprawnych. Społecznie działała w Polskim Związku Niewidomych i Towarzystwie Pomocy Głuchoniewidomym. Angażuje się w działania destygmatyzacyjne na rzecz osób chorujących psychicznie. Uczestniczyła w Szkole Liderów Społeczeństwa Obywatelskiego. Prowadzi warsztaty o komunikacji z osobami niepełnosprawnymi. Szkoliła też gruzińskie organizacje pozarządowe. Współorganizowała międzynarodowe warsztaty o asystowaniu niewidomym. Wygrała konkurs „Interpelacja lepsza niż manifestacja”.
Hanna Pasterny jest autorką książek „Jak z białą laską zdobywałam Belgię”, „Tandem w szkocką kratkę”, „Moje podróże w ciemno” oraz broszury „Osoby z niepełnosprawnościami a wymiar sprawiedliwości. Rekomendacje dla policji, straży miejskiej, prokuratury, sądu i organizacji pozarządowych”.
W dwumiesięczniku „Integracja” prowadzi rubrykę „Inny punkt widzenia”. Otrzymała wyróżnienia Lady D i Człowiek bez barier. W roku 2017 znalazła się w „Liście mocy” – publikacji z sylwetkami stu najbardziej wpływowych Polek i Polaków z niepełnosprawnościami.

Uwaga! Na salę będzie można wejść dwoma wejściami: pierwsze główne ma dwa ciągi schodów, drugie boczne (z prawej strony budynku) jest z poziomu gruntu przez szerokie drzwi tarasowe.

Spotkanie odbędzie się w reżimie sanitarnym.

Zapraszamy :-)

Data ostatniej zmiany: 2020-10-02 12:37:43

Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Tadeusza Rakowieckiego w Hajnówce zaprasza na spotkanie z Wojcieche...  więcej › ›

Sięgnij po paczkę literacką IBUK Libra Polona Fundacja Orange Biblioteka Narodowa Oferta biblioteki skierowana do czytelników niepełnosprawnych