Robert Wegner – „Opowieści z meekhańskiego pogranicza”.

Data: 2018-09-28

Robert Wegner – „Opowieści z meekhańskiego pogranicza”.
28 września w Hajnówce odbyło się spotkanie autorskie z Robertem Wegnerem - pisarzem fantasy, autorem opowiadań i powieści osadzonych w świecie Meekhanu. Inicjatorem spotkania był Klub Fantastyki, realizujący swoje cykliczne spotkania w Hajnowskim Domu Kultury i Miejskiej Bibliotece Publicznej. Z wielką radością przyjęli hajnowianie Roberta Wegnera, na spotkaniu autorskim w Miejskiej Bibliotece Publicznej.
Robert Wagner mieszka i pracuje na Śląsku. Debiutował opowiadaniem Ostatni lot Nocnego Kowboja w 2002 r. w magazynie „Science Fiction”. Debiutem książkowym były wydane w  2009 „Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Północ - Południe”. którego kontynuacją były „Opowieści…Wschód–Zachód” (2010), oraz powieść osadzona w zarysowanych wcześniej realiach Meekhanu „Niebo ze stali” (2012). Wydawnictwo Powergraph zamieściło na swojej stronie humorystyczne opowiadanie „Każdy dostanie swoją kozę” (2015) , którego akcja rozgrywa się między drugim a trzecim opowiadaniem zbioru „Północ-Południe”. Niebawem pojawiła się „Pamięć wszystkich słów. Opowieści… (2015), oraz „Każde martwe marzenie. Opowieści… (2018).
Niezwykle barwnie  „Opowieści…” jak i kolejne książki są entuzjastycznie przyjmowane zarówno przez czytelników, jak i krytyków. Książki Wegnera są napisane z  rozmachem, mocną prozą, w której odnajdujemy marzenia o szlachetności i odwadze. W książkach odżywają dawne wartości, a pomiędzy pojedynkami, intrygami, bitwami wielkich armii i krwawymi starciami jest miejsce na emocje, które potrafią skruszyć serce największego twardziela. Opowiadania z Północy, Południa, Wschodu i Zachodu składają się na epicką opowieść o egzotycznych światach różnych narodów, języków, wierzeń i magii. „Opowieści z meekhańskiego pogranicza” Wegnera podbiły serca polskich fanów fantastyki, których liczne grono stanowią także czytelnicy Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Tadeusza Rakowieckiego w Hajnówce.
Alla Gryc
Fot. Barbara Frankowska