Urodziny Żubra Pompika

Data: 2018-09-26

26.09.2018 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Hajnówce odbyły się 10-te jubileuszowe urodziny żubra Pompika – bohatera książek Pana Tomasza Samojlika. Coroczne świętowanie to już biblioteczna tradycja, chociaż w tym roku uroczystości miały nieco inny przebieg. Dzieci z klas I-III hajnowskich szkół podstawowych udały się do Hajnowskiego Domu Kultury, gdzie obejrzały inscenizację „Żubra Pompika” w wykonaniu Teatru Fuzja z Poznania. Do biblioteki natomiast przybyły sześciolatki z hajnowskich przedszkoli, które miały przyjemność spotkać się z Panem Tomaszem, zadać mu pytania, wykonać pamiątkowe zdjęcia, a także zdobyć autograf. Olbrzymią atrakcją były animacje przygotowane przez Bajankę – Panią Monikę Skikiewicz, która czarowała, opowiadała, czytała, zachęcając dzieci do wspólnej zabawy i eksperymentowania z książką i nie tylko. Na koniec spotkania dzieci otrzymały kolorowe balony i pocztówki z wizerunkiem dostojnego Jubilata ufundowane przez Urząd Miasta Hajnówka. Wszystkim serdecznie dziękujemy za przybycie i dobrą zabawę. Do zobaczenia za rok na kolejnym Pompikowym Jubileuszu!

Data ostatniej zmiany: 2018-10-05 15:28:58

Zapraszamy na Spotkanie miłośników poezji ph. „Przyroda - zwierzęta". 13 sierpnia (wtorek) 2019 r., o god...  więcej › ›