Wieczór wspomnień poświęcony pamięci Witolda Tatarczyka

Data: 2018-03-16

Zapraszamy na wieczór wspomnień poświęcony pamięci Witolda Tatarczyka (1928-2008) kronikarza, autora książek i kolekcjonera fotografii ilustrujących historię miasta i powiatu hajnowskiego.
Spotkaniu towarzyszyć będzie prezentacja dorobku wydawniczego i kolekcji fotografii.
16 marca (piątek) godz. 17.00 Czytelnia dla Dorosłych

Witold Tatarczyk
Nauczyciel, historyk, autor licznych broszur, książek i maszynopisów. Publicysta, poeta, działacz społeczny, przewodnik turystyczny.
Dorobek wydawniczy autora odzwierciedla jego liczne zainteresowania m. in.: historią miasta i regionu, ziołolecznictwem, przyrodą, obrzędowością i obyczajowością podlaskiej wsi.
Jest autorem m. in. dwutomowej monografii Dzieje Hajnówki do 1944 roku i Dzieje Hajnówki 1944–2000, która wciąż pozostaje podstawowym źródłem informacji dla poszukiwaczy i pasjonatów historii regionu.
W 1969 r. organizował Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Hajnowskiej, a w 1977 – Towarzystwo Przyjaciół Hajnówki, którego był aktywnym członkiem i działaczem.
Spuścizną po Witoldzie Tatarczyku są bogata kolekcja fotografii (1535 sztuk wklejonych w maszynopisach i 213 w passe-partout) oraz 24 maszynopisy, które decyzją żony zostały przekazane do zbiorów Kolekcji Regionalnej Miejskiej Biblioteki Publicznej, a ich prezentacja odbędzie się podczas wieczoru pamięci.
Fotografie nie zawierają opisów, liczymy na pomoc w ich opisaniu, a ich wspólne oglądanie będzie do tego doskonałą okazją.

Data ostatniej zmiany: 2018-03-14 13:18:17

Zapraszamy na spotkanie autorskie Jadwigi i Wiesława Rozbickich i promocję książki „Dzieci z Żabiej Górk...  więcej › ›