Akcja „Wakacje w bibliotece” - podsumowanie ostatniego tygodnia zajęć

Data: 2016-08-31

Ostatni tydzień zajęć dla dzieci organizowanych w ramach „Wakacji w bibliotece” obfitował w niezwykle twórcze i aktywne formy spędzania wolnego czasu. Dzieci korzystające z naszej tegorocznej oferty zdobyły lub poszerzyły swoją wiedzę o wiele ciekawych i praktycznych zagadnień, co więcej, doskonaliły swoje manualne zdolności poznając różne techniki plastyczne.

23.08.2016 „Podróże małe i duże... czyli dzieci szykują się do podróży”

Tego dnia wspominaliśmy swoje wakacyjne podróże, rozmawialiśmy o sprawdzonych sposobach na urozmaicenie długiej drogi pociągiem czy samochodem. Prowadząca zajęcia bibliotekarka przeczytała dzieciom o perypetiach, jakie potrafią przydarzyć się w czasie podróży. Książka Zofii Staneckiej „Basia i podróże” była doskonałym wstępem do wykonania mapy, ilustrującej drogę, którą pokonują dzieci idąc do biblioteki. Wspólnie zastanawialiśmy się, jakie ważne miejsca mijamy i w jaki sposób zaznaczyć je na naszych mapkach. Była to niezwykle ciekawa i rozwijająca forma poznawania swojej okolicy. Następnie, posługując się techniką origami płaskiego, dzieci wykonały oryginalne prace plastyczne.

24.08.2016 „Kulinarne przygody w kuchni....czyli samodzielnie przygotowujemy gofry”

Niezwykle bogata oferta Oddziału dla Dzieci i Młodzieży obfituje w książki z różnych dziedzin, jak choćby wydawnictwa kulinarne, dedykowane dla najmłodszych. Wakacje to doskonały moment na to, by wspólnie z rodzicami pobawić się w kucharzy. Inspirację można znaleźć w książkach dostępnych w naszej bibliotece. Aby zachęcić dzieci do gotowania i samodzielności, tego dnia wspólnie przygotowaliśmy ciasto na gofry, które w asyście bibliotekarek dzieci upiekły i zjadły na zajęciach.

Najedzone i zadowolone dzieci z przyjemnością wysłuchały kolejnej dawki przygód sympatycznej bohaterki książek Zofii Staneckiej - tym razem była to „Basia i gotowanie”. Każde z dzieci wypożyczyło do domu książkę kulinarną, aby wspólnie z rodzicami przyrządzić pyszny i zdrowy posiłek.

25.08.2016 „Zwierzęta – nasi najlepsi przyjaciele”

Posiadanie zwierzątka to marzenie niejednego dziecka, często nie są jednak świadome związanych z tym obowiązków. Z pomocą dla młodych hodowców przychodzą ciekawe wydawnictwa poradnikowe dostępne w naszej bibliotece. Dzięki nim, dzieci dowiedzą się jak postępować z psem, kotem, chomikiem, czy innym zwierzątkiem, poznają ich zwyczaje i zachowania, dzięki czemu będą świadomie uczyć się odpowiedzialności i opieki nad swoimi pupilami. Dzieci z przyjemnością wysłuchały przygód małej Oli i jej zwierzątka - „Wracaj, króliczku!” to kolejna z książek głośno czytanych w trakcie wakacyjnych zajęć w bibliotece. Tego dnia dzieci wykonały przestrzenne akwaria dla rybek z kartonów i kolorowej bibuły.

26.08.2016 „Żegnajcie wakacje...”

Kończące się już wakacje podsumowaliśmy wspólnie z dziećmi ostatniego dnia zajęć tegorocznej akcji „Wakacje w bibliotece”. Uroczyście, przy słodkim poczęstunku wspominaliśmy najciekawsze chwile tegorocznych wakacji. Dzieci wspominały swoje podróże, a przy okazji, wspólnie wykonały duże plakaty, będące najlepszą pamiątką czasu mile spędzonego w bibliotece. Każde z dzieci otrzymało pamiątkowe podziękowanie i drobny upominek. Z utęsknieniem czekamy na kolejne wakacje, a dzieciom dziękujemy i życzymy powodzenia w nowym roku szkolnym!

Data ostatniej zmiany: 2016-09-02 14:50:13

Aktualnie brak zaplanowanych wydarzeń