Wystawa rzeźb Czesława Łapińskiego

Data: 2016-04-01

Zapraszamy do obejrzenia wystawy rzeźb Czesława Łapińskiego "Ornamenty współczesne w architektonicznym zdobnictwie regionalnym - zdobienie okien i naroży domów podlaskich". Wystawa eksponowana będzie od 1.04.2016 do 30.04.2016 r. w Małej Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Hajnówce.

Czesław Łapiński, mieszkaniec wsi Skryplewo, rzeźbiarz samouk z 30 - letnim doświadczeniem  pracy twórczej. Specjalizuje się w tworzeniu drewnianych ram luster, zegarów, płaskorzeźb i figur puszczańskich zwierząt. W 1984 roku zdał egzaminy w Supraślu i Białymstoku w zakresie rzeźby w drewnie. Zainspirowany pięknem Puszczy Białowieskiej tworzy ornamenty zdobiące okna, węgły, a także płaskorzeźby wykonane dłutem.

Pracę nad zdobieniami rozpoczyna od wykonania szablonu i odrysowania jego konturu na desce. Jest to czasochłonne zajęcie, ponieważ ukończenie jednego elementu zajmuje tydzień, jednak warto czekać na efekt.

Pan Czesław nie spoczywa na laurach. Ciągle szuka nowych i wyjątkowych pomysłów na oryginalne  i niepowtarzalne motywy, które będą cieszyć oko i  nadawać charakteru okolicznym domom.

Data ostatniej zmiany: 2016-04-05 13:42:42

Zapraszamy na Spotkanie miłośników poezji ph. „Przyroda - zwierzęta". 13 sierpnia (wtorek) 2019 r., o god...  więcej › ›