Spotkanie z dr Ewą Pirożnikow, "Dziko rosnące rośliny w tradycyjnej medycynie i magii medycznej na Podlasiu"

Data: 2015-05-28

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z dr Ewą Pirożnikow, "Dziko rosnące rośliny w tradycyjnej medycynie i magii medycznej na Podlasiu", które odbędzie się w dniu 28 maja (czwartek) o godzinie 17:00 w Czytelni dla Dorosłych.

DR EWA PIROŻNIKOW – pracownik naukowy Zakładu Botaniki Instytutu Biologii Uniwersytetu w Białymstoku, autorka i współautorka licznych publikacji dotyczących etnobotaniki. Od lat zajmuje się badaniem użytkowych dziko rosnących roślin, ich historią oraz zastosowaniem w celach kulinarnych, medycznych oraz magicznych na Podlasiu.
Prowadzi zajęcia dotyczące tej tematyki dla studentów Biologii i Ochrony Środowiska oraz wykłady z zakresu etnobotaniki.

Data ostatniej zmiany: 2015-05-23 21:44:30

W okresie wakacji od 1 lipca do 31 sierpnia 2019 r. biblioteka będzie czynna od poniedziałku do piątku od...  więcej › ›